رسائل من الأمل إلى غزة

Send messages of hope for people in Gaza

שלחו מסרים של תקווה לאנשים וילדים בעזה


messages4gaza@gmail.com

رسالة امل מסר של תקווה


رسالة امل – اسمي تمار انا اسرائيليه وانا اتألم كثيراً للذي يحصل هناو لقد بكيت وما زلت ابكي طالما يوجد جرحى وقتلى بالحرب. الذي فعلته دولتي في غره لا يحتمل. انا اتامل ان لا تفقدوا الامل, رغم كل المعاناه التي تمرون بها تذكروا انه يوجد اسرائيليون يريدون العيش بجانبكم وبتساوي تصالح واخوه.

מסר של תקווה - שמי תמר, אני ישראלית ואני כואבת מאוד את מה שקורה פה - בכיתי ואני בוכה עדיין על כל הפצועים וההרוגים במלחמה, מה שהמדינה שלי עשתה בעזה הוא בלתי נסבל. אני מבקשת שלא תאבדו תקווה, למרות כל הסבל שאתם עוברים זכרו שיש ישראלים שרוצים לחיות לצידכם בשיוויון, פיוס ואחווה

Video - The human voice

לילדי עזה שלום,
אולי זה נשמע לכם מוזר ואף הזוי שאני פונה אליכם במילה שלום, בזמן שאין שלום אלא הרס ומוות המוני. אני, שמואל , ואני אבא לשלוש בנות מורה ומחנך בבית ספר, משתייך למחנה השלום. חשוב לי שתדעו שגם בישראל יש מיעוט שהתנגדה למלחמה מהרגע הראשון. כל מלחמה היא תוצאה של חוסר רצון לתקשר עם הצד השני.ישראל לא רוצה לדבר עם מחבלים ומחבלים לא רוצים לדבר עם ציונים. וכששני הצדדים לא רוצים לדבר, נותנים לטילים ולפצצות לדבר. במלחמה זו אתם הייתם דוד ואילו ישראל הפכה לגוליית. כישראלי, יהודי וכבן אדם אני מתבייש שיש לי ממשלה כל כך אכזרית וכל כך לא מתחשבת. כשאני שומע שמתוך 1200 הרוגים רק 300 הם אנשי חמאס אני מבין, שבישראל ישנם אזרחים רבים שחושבים שכל ערבי: גבר אישה וילד כולם מחבלים כולם רוצחים. חשוב לי שתדעו, יש בישראל מיעוט שלא חושבת כך. אני יודע שבעזה יש אלפי אזרחים חפים מפשע שרוצים לנהל חיים נורמליים, רוצים להתפרנס ורוצים לחיות חיים טובים ומענינים. אני כבר לא בגיל של צבא, אך ברור לי לגמרי, אם הייתי מקבל צו 8 הייתי מסרב ומעדיף לשבת בכלא.
חשוב שילדים, נוער ומבוגרים שמתנגדים למלחמה צריכים לדבר ביחד ולשדר מסר ברור למששלות ישראל וחמאס: המלחמה היא סמל של חולשה, המלחמה לא תביא שלום. רק תקשורת, רק ישיבה ביחד תביא יחסי שכנים טובים ואולי בעתיד הרחוק גם שלום.
ילדי עזה, אסור לנו להתייאש, ואסור לנו ללמוד מהמנהיגים שלנו כי הם מפחדים מהשלום!
חזק ואמץ
שמואל
الى اولاد غزة, السلام عليكم,
يمكن ان تستغربوا لاني اتوجه اليكم بالكلمة "سلام" في وقت لا يوجد فيه سلام بل دمار وموت للكثيرين. اسمي شموئيل وانا اب لثلاث بنات, معلم ومربي في مدرسة. مهم بالنسبة لي ان تعرفوا انه في اسرائيل توجد ايضا اقلية عارضت الحرب منذ يومها الاول. كل حرب هي نتيجة لعدم الغربة للاتصال مع الطرف الثاني. اسرائيل لا تريد ان تتحدث مع المخربون وهم لا يريدون ان يتحدثوا مع الصهاينة. وعندما الطرفان لا يريدان ان يتحدثا, تتحدث الصواريخ والقنابل. في هذه الحرب انتم كنتم داؤود واسرائيل اصبحت جوليات. كاسرائيلي, كيهودي وكانسان انا مستحي لان حكومتي قاسية لهذه الدرجة. لما اسمع انة من بين 1200 قتلى 300 فقط هم من رجال حماس افهم لماذا الكثير من المدنيين في اسرائيل يفكر ان العرب, رجال ونساء واطفال كلهم قتلة. مهم بالنسبة لي ان تعرفوا انه في اسرائيل توجد ايضا اقلية التي لا تفكر هكذا. اعرف ان في غزة يوجد الالاف من المدنيين الابرياء الذين يريدون ان يحيوا حياة طبيعية, ان يرتزقوا ويحيوا حياة جيدة ومهمة. لست في العمر المناسب لاخدم في الجسش, ولكنه واضح بالنسبة لي اني لو كانوا يدعوني لخدمة الاحتياط الطوارئ لكنت ارفضها وكنت افضل ادخل في السجن. مهم ان اطفال, شباب وبالغون الذين يعارضون الحرب يتكلمون مع بعض ويبعثون رسالة واضحة الى حكومتي اسرائيل وحماس: الحرب تعبر عن ضعف, الحرب لن تاتي بالسلام. الاتصال مع يعض والجلوس مع بعض وحدهم ياتوا بعلاقات جيران جيدة وربما بالسلام, بالمستقبل البعيد.
اولاد غزة. لا يسمح لنا الياس, لا يسمح لنا ان نتعلم من زعمائنا, لانهم يخافوا من السلام!
كونوا قويين
شموئيل

No comments: